Letní škola vězeňství – pozvánka

Právnická fakulta UK

„Letní škola vězeňství je týdenní akcí, která nabídne studentům bližší vhled do problematiky vězeňství a to z různých oborů. Detaily vězeňského života, jeho vývoje či koncepce přiblíží ředitel odboru výkonu vazby a trestu GŘ VS ČR Pavel Horák, jeho předchůdce Václav Řeháček či hlavní psycholog VS ČR Václav Jiřička. Filozofický pohled na odnímání svobody nabídne prof. Jan Sokol a problematiku lidské důstojnosti ve vězení rozebere ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková. Mezi další vybraná témata patří například metodologie, zvláštnosti a možnosti výzkumu ve vězeňství, o kterých bude ml uvit Lukáš Dirga. Účastníci se mohou těšit i na další témata, která budou vycházet z teorie i praxe.

Součástí letní školy bude detailní návštěva věznice Ostrov nad Ohří, která bude spojená s debatou s ředitelem věznice. V průběhu návštěvy se budou účastníci v malých skupinách věnovat oblastem ve vězení, které je zajímají.

Více informací o letní škole, která se koná 25. – 30. června 2017, najdete na http://www.lsv.society.cz/. Přihlašování je otevřeno do 10. května 2017.“

Úvod > Akce a Nabídky práce > Letní škola vězeňství – pozvánka