Zemřela PhDr. Eliška Freiová

11. února 2018 zemřela PhDr. Eliška Freiová. Bylo jí 86 let. V 90 letech se podílela na budování katedry sociální práce na Filozofické  fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Spolu s dr. Jiřinou Šiklovou, prof. Igorem Tomešem, doc. Pavlem Hartlem a dalšími kolegy dokázala pozvednout obor sociální práce tam, kde je dnes – na univerzitní úroveň. V tehdejším Československu byla jedním z mála skutečných odborníků v oboru sociální patologie, který měla možnost studovat v 60. letech na univerzitě v Oxfordu.

A my se připojujeme k názoru jedné z jejích bývalých studentek: „Takhle jsem si vždycky představovala univerzitní profesorku, zajímavou uvnitř i zvenčí, vzdělanou, s kupou historek z praxe, vtipnou, a přitom nás beroucí jako dospělé lidi. Přeji všem studentům, aby někoho takového měli možnost potkat.“

Úvod > Nástěnka > Zemřela PhDr. Eliška Freiová