Nabídka dobrovolnictví – InBáze, z.s.

Organizace InBáze, z.s. aktuálně hledá dobrovolníky pro pomoc s realizací komunitních aktivit centra.

V současné době jde hlavně dobrovolníky, kteří by pomohli s realizaci doučování češtiny a programů pro děti.

V programu individuálního doučování češtiny jsou děti různého věku (5 až 18) a z různých jazykových skupin. Některé se teprve učí v češtině komunikovat, jiné jsou zde už několik let a dělá jim problém spíše čtení nebo psaní. Setkávání probíhá jednou týdně na 60 až 90 min buď v rodině dítěte, nebo v prostorách našeho komunitního centra. Dobrovolníků je poskytován úvodní kurz o češtině jako druhém jazyce, zajišťujeme průběžné konzultace s lektorkou a metodičkou doučování a rovněž nabízí řadu materiálů.

programech pro děti se pravidelně 2-3krát týdně pracuje se skupinami mladších dětí (5-11 let) a starších dětí (12-16 let) z řad sociálně, ekonomicky či existenčně znevýhodněných cizinců a Čechů. Dobrovolníci pomáhají koordinátorovi dětských programů s přípravami pravidelných aktivit pro obě skupiny dětí (výtvarné workshopy, výlety do přírody, návštěvy muzeí, divadel, víkendové pobyty, příměstské tábory, Interkulturní klub, Výtvarný Ateliér, klub ClubIn, apod.) i s jejich následnou realizací.

letak_DOBROVOLN_november_19_print

Úvod > Akce a Nabídky práce > Nabídka dobrovolnictví – InBáze, z.s.